aromaterapi masaj atakum

Aroma terapi masajı, bitkisel özlerden meydan gelen uçucu yağların, losyon ve kremlerin kullanılarak uygulandığı bir masaj tekniğidir. Dinlendirici, gevşetici ve rahatlatıcı etkisi ile sizi etkileyecek popüler masajlardan birisi olmakla beraber, tedavi edici özelliği ile de son derece ideal bir masaj uygulamasıdır.

Kendinizi yorgun hissettiğinizde, stresli olduğunuzda, beden ve zihinsel olarak rahatlama istediğinizde, aroma terapi masaj uygulamasını merkezimizde yaptırabilir, dinamizm ve daha enerjik olarak gününüze devam edebilirsiniz.

Bitkilerden konsantre edilerek elde edilen esans yağları, aroma terapi masajının en önemli özelliğini oluşturmaktadır. Bu yağlar cildinize ve ruhunuza hitap ederek, sizi hem mental olarak hem de fiziksel olarak farklı bir boyuta ulaştırarak, kendinizi hafiflemiş hissetmenize neden olacaktır.

Aroma Terapi Masajı İle Kendinizi Yenileyin

Düşük tempoda ancak etkili basınçta yapılan aroma terapi masajı, kas ağrılarınıza, eklem ağrılarına, kronik ağrılara, spazm ve kramp şikayetlerinize çok etkili bir çözüm olacaktır.

Kendinizi bu aromatik yağların kokusu içerisinde oldukça huzurlu ve sakin hissedecek, ruhsal ve psikolojik olarak da dinlenerek, vücudunuzda biriken kötü enerjiden kurtulacaksınız.

Şifalı bitkilerden elde edilen yağlar, cildinizi beslerken, masaj tekniğiyle daha dinç ve enerjik olmanızı sağlayan aroma terapi masajı, spa ve masaj merkezimizde deneyimli masör ve masöz terapistlerimiz tarafından sizlere profesyonelce uygulanmaktadır.

Aroma Terapi Masajının Faydaları Nelerdir?

 • İyileştirici etkisi bulunan bitki özlerinin cildinize temas etmesi, cilde canlılık, parlaklık, pürüzsüzlük ve güzelleşme katar
 • Uçucu yağlar masaj esnasında beyninizi koku duyusuyla uyarır ve zihinsel olarak stresi azaltır, sinirleri gevşetir ve olumlu bir etki bırakır
 • Depresyon, anksiyete yada uykusuzluk gibi problemlerde iyileşme gösterir
 • Kas ve eklem ağrılarını giderir
 • Regl ağrılarını dindirir
 • Menopoz döneminin daha hafif semptomlarla geçmesini sağlar
 • Kronik ağrı ve sancılara iyi gelir
 • Kan akışını ve enerji dağılımını dengeler
 • Solunum ve sindirim sistemini düzene sokar
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir
 • Yaşam kalitenizi arttırır
 • Sakinlik, huzur ve keyif sağlar

Aroma terapi masajı, vücutta iyileşme sağlarken, psikolojik olarak da kendinizi iyi hissetmenize olanak sağlar. Hafif dokunuşlar ve yumuşak bir masaj stili arayan herkese göre ideal bir masaj yöntemidir.

Samsun Spa & masaj merkezimizde aroma terapi masajı yada diğer masaj uygulamalarımızdan birini tercih ederek, harika bir deneyim kazanabilirsiniz.

Aromatik yağların birbirinden güzel etkileri vardır. Her bir bitki özü farklı etkiler sağlar ve bu yöntemler ile harika bir gün geçirebilirsiniz. Kullandığımız aromatik yağlardan bazıları ve sağladığı etkiler şu şekildedir.

Lavanta yağı, papatya yağı ve sardunya yağı, sakinleştirici özelliğe sahiptir. Okaliptüs, hint defnesi ve çam yağları nefesinizi açar ve solunum sorunlarına iyi gelir. Biberiye yağı enerji vericidir. Diğer aromatik yağlarımız ise, portakal çiçeği yağı, gül yağı, adaçayı yağı, limon yağı da rahatlatıcı etkisi ve cilde kattığı faydalar ile kullandığımız en popüler aromatik yağlardır.

Tüm vücuda uygulanan aroma terapi masajı, merkezimizde 60 dakikalık seans olarak uygulanmaktadır. Vücut direncini arttıran ve hücrelerin oksijenle buluşmasını sağlayan aroma terapi masajı, daha zinde, canlı, sağlıklı ve huzurlu hissetmeniz için Spa & masaj merkezimizde sizlere profesyonel şekilde sunulmaktadır.

Samsun spa & masaj merkezimizde hizmetlerimizden ve masaj çeşitlerimizden faydalanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.