atakum selülit masajı

Selülit masajı, kadınların belirli bölgelerinde çıkan selülitlerin yok edilmesi için uygulanan oldukça etkili bir çözümdür. Selülit, beslenme bozuklukları, hareketsiz yaşam, genetik yapı ve dolaşım sorunlarından meydana gelebilmektedir.

Tüm bu faktörlerin kadın vücudunda özellikle üst bacak bölümünde meydana getirdiği selülit, uygulanan selülit masajı yöntemi ile büyük ölçüde azalmaktadır. Problemlerin giderilmesinde cilt altına nüfuz eden bu masaj türü, erkekler içinde uygulanmaktadır.

Selülitin oluşum şekli, deri altında dolaşım sağlayan keseciklerin, bölgede bulunan yağ dokusu ile birleşmesi ve deri altını ele geçirerek kendi oluşumunu tamamlaması sonucu meydana gelir. Hızlı kilo alımı, yada aniden zayıflama, doğru ve dengeli beslenememe, hormonsal problemler ve genetik faktörler selülit oluşumuna neden olarak gösterilebilir.

Selülitlerin giderilmesinde ise en etkili yöntem selülit masajıdır. Uzun yıllardır kullanılan bu yöntem Masaj merkezimizde profesyonel terapistlerimiz eşliğinde sizlere sunulmaktadır.

Selülit Masajı Nasıl Uygulanır?

Selülit masajı için doğal yağlar kullanılmaktadır. Bunlar, zambak yağı,  lavanta yağı, yasemin yağı, kekik yağı, biberiye yağı ve jojoba yağıdır. Genellikle bayanların üst bacak ve kalça bölümünde meydana gelen selülit, bölgenin deformeliğine göre hazırlanacak özel yağ karışımları ile hafif basınç şeklinde uygulanır.

Kan akışının hızlanması, vücut ısısının artması ve dairesel hareketlerle bölgeye nüfuz edilmesi ile masaj sonlandırılır. Tercihe göre selülit masajı uygulanan bölgeyi streç film ile sararak, tüm yağların cilde iyice nüfuz etmesi sağlanır.

Masaj merkezimizde selülit masajı yaklaşık 30 dakika sürmektedir ve uzman masör terapistlerimiz tarafından profesyonelce uygulanmaktadır.

Selülitin bulunduğu bölgeler incelenerek, dokuyu hedef alıp, kas bölgesinde bulunan selülitleri gidermek için uygulanan bu teknikler, bacak yapısının ve selülitli bölgenin eski sağlıklı halini alması için uygulanmaktadır.

Dolaşım problemleri nedeni ile meydana gelen selülit için uygulanacak selülit masajı, tüm tıkanık bölgeleri açarak, bölgenin eski dolaşım döngüsüne sahip olması sağlanır. Dolaşım ve kan akışının hızlanması sonucu hücreler de yenilecektir, bu sayede bacak ve kalça bölgesinde bulunan yağ dokusu selülit masajı ile tahribi ortadan kaldıracaktır.

Selülit Masajının Faydaları Nelerdir?

Selülit masajı belli periyotlar halinde uygulanmalıdır. Yerleşik tabakanın ve dokuların yeniden onarılması için ve tekrar oluşmaması için merkezimiz sizlere oluşturacağı takvim ile seansları hazırlamaktadır.

Selülit masajın faydaları nelerdir, tekrar selülit oluşumunu engellemek için neler yapılması gerekir, tüm bilgileri merkezimizden alabilirsiniz.

  • Selülitlerin giderilmesi, azaltılması, tekrarlanmaması sağlanır
  • Dolaşım problemlerini ortadan kaldırır
  • Cildi onarır, parlak ve pürüzsüzlük sağlar
  • Cildin alt tabakasına nüfuz eder ve kan akışını dengeler
  • Dengeli ve düzenli beslenme ile desteklenen selülit masajı, etkili sonuç verir
  • Spor ile desteklendiğinde yüksek etki sağlar
  • Cilt dokusu normale döner, sürekli tekrarlanan selülit masajı sayesinde yeniden tekrarlanmasının önüne geçilir.

Selülit masajı ile birlikte lenfatik drenaj masajı da yaptırabilirsiniz. Lenfatik drenaj masaj, vücutta biriken toksikleri ve ödemleri atarak, lenf sıvısının kolay ve tıkanıksız şekilde akım sağlaması, vücuda yayılımının kontrollü olması için uygulanmaktadır.

Selülit tedavisinin en etkili çözümü masaj yöntemidir. Doktor tavsiyesi ile spor ve dengeli beslenme gibi tedavi seçeneklerine mutlaka selülit masajını da eklemelisiniz. Diğer masajlar gibi ağrı, eklem ve kas sorunlarında kullanılan masaj yöntemleri, selülitli bölgenin de giderilmesinde büyük ölçüde faydalıdır.

Spa ve masaj merkezimizde bulunan deneyimli masör terapistlerimizin her biri ayrı branşta profesyonel olarak,  masaj çeşitlerimiz hakkında sizlere hizmet sağlamaktadır.