samsun spor masajı

Spor masajı, tüm spor aktivitelerinden sonra sporcuların vücutlarında meydana gelen, kas, eklem ve uzuvların bölgesel olarak ağrılar yaşaması ve masaja ihtiyaç duyması ile gelişmiş bir masaj türüdür. Spor masajının nihai amacı, ağır spor hareketlerinden sonra vücudun ihtiyaç duyduğu rahatlığa ve esnekliğe kavuşturulmasıdır.

Her spor dalının kendine has aktiviteleri bulunmaktadır. Buna göre yaşanan kramplar ve eklem ağrıları sporcu kişileri zorlamakta ve bölgesel ağrılara sebep olmaktadır.

Merkezimizde spor masajı uygulaması, deneyimli masörlerimiz tarafından gerçekleştirilmektedir. Bölgesel ağrıların giderilmesinde son derece etkili olan spor masajı, talep edildiğinde tüm vücuda da uygulanabilmektedir.

Ağrı oluşturan eklemlerin ve adalelerin, gergin olan kas gruplarının ve krampların giderilmesi için spor masajını yaptırabilirsiniz. Diğer masaj türlerine göre daha sert uygulanan bir masaj türü olan spor masajı, hassas dokunun güçlenmesine, zayıf kasların tespitini yaparak kuvvetlendirilmesine olanak sağlar.

Antrenman programı çok yoğun olan ve profesyonel sporcuların, egzersiz çalışmalarının yanına bir de spor masajı uygulamasını eklemeleri önerilmektedir.  Vücudun dinlenmesi ve zindelik kazanması için sporcu masajı çok etkili bir yöntemdir. Diğer bir etkisi ise spor müsabakası sırasında sporcunun sakatlanma riskini büyük oranda ortadan kaldırmasıdır.

Spor masajı fiziksel stresi kontrol altına alan ve vücudun en sağlıklı şekilde direnç kazanmasına yarayan önemli bir faktördür.

Spor Masajının Faydaları Nelerdir?

 • Kasları gevşetir
 • Eklem ağrılarını giderir
 • Stresi yok eder
 • Yorgunluğa iyi gelir
 • Vücut direncini arttırır
 • Kaslarda oluşan gerginliği ve krampları çözer
 • Eklem şişkinliklerini indirir
 • Kan basıncını düşürür
 • Kalp atışını yavaşlatır
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir
 • Kas yapısını korur ve sakatlanma riskini en aza indirger
 • Rahatlama ve gevşeme sağlanarak daha, enerjik hissetmeye neden olur
 • Kas liflerini esnetir

Vücudunu fiziksel olarak zorlayan tüm sporcuların belirli bir periyot dahilinde spor masajı uygulatması gerekir. Antrenman sıklığınıza göre ve müsabaka yoğunluğuna göre belirleyeceğiniz terapi takvimi ile spor masajını merkezimizden uygulatabilirsiniz.

Deneyimli terapistlerimiz her bir masaj çeşidimize özgü branşlarda profesyonelce hizmet sağlamaktadır.

Spor masajının amacı, spor öncesi daha yüksek enerjiye sahip olmanız için, sakatlıktan korunmak için, vücut direncinin arttırılması için uygulanırken, spor sonrası vücudun daha hızlı toparlanması için en etkili çözüm yollarından birisi olmaktadır.

Spor Masaj Terapisi

Sportif faaliyetler öncesinde vücudu hazırlayan spor masajı, yapılan spora göre masaj teknikleri farklılaşabilen bir yöntemdir. Psikolojik olarak sporcuya kendini iyi hissettiren, stresi azaltan ve spordan önce motive eden bir uygulama olan spor masajı, en enerjik şekilde spora başlamanıza olanak sağlar.

Spor masajları kendi içinde bölümlere ayrılır, antrenman masajı, spor sonrası masaj, spor arası masaj ve rehabilitasyon masajı buna örnek verilebilir.

Egzersiz rutininize göre tercih edeceğiniz masaj yöntemi, kasların güçlenmesine, kan akışının dengelenmesine, toksiklerin atılmasına, ağır antrenmanlarda meydana gelen laktik asidin atılmasına, doku oksijen miktarının arttırılmasına, kas zedelenmesine ve lif kopmalarına karşı önlem alınmasına büyük destek sağlamaktadır.

İdman sonrası meydana gelen, gerginlik, sakatlanma, yaralanma ve krampları en hızlı şekilde tedavi etme özelliği ile bilinen spor masajı, masaj salonumuzda 30 dakikalık seanslar ile deneyimli masör terapistlerimiz tarafından uygulanmaktadır.