samsun derin doku masajı

Derin doku masajı, kas sertleşmeleri ve bağ dokusuna yönelik yapılan bir masaj türüdür. Normal masaj tekniklerine göre daha yavaş hareket edilen ancak daha sert baskısının uygulandığı derin doku masajı, gevşeme ve esneme sağlayarak ağrıyı tedavi eder.

Cilt tabakasının çok daha derinine nüfuz ederek, bağ dokusuna erişilen derin doku masajı, kronik ağrılara ve vücudun tüm eklem ağrılarına oldukça fayda sağlar.

Masaj ve spa merkezimizde derin doku masajı uygulamasını deneyimli masörlerimiz tarafından yaptırabilirsiniz.

Derin Doku Masajı İle Dinamizm Kazanın

Birçok tedavi yöntemi dâhilinde masaj tekniklerinin de özellikle son yıllarda tedavi edici özelliği ile popüler olması, masaj türlerinin de yaygınlaşmasına neden olmuştur. Bu sayede masajın faydalarından yararlanmak ve çeşitli ağrıların doğal şekillerde giderilmesi, masajın önemini kanıtlamıştır.

Derin doku masajı, öncelikli olarak kasların gevşetilmesi için yumuşak dokunuşlarla başlamaktadır. Kayma basıncı sayesinde kas lifleri boydan boya sıyırma tekniği kullanılarak masaj işlemi gerçekleşir. Ardından dirsek, ön kol ve parmak eklemleri ile masaja devam edilir.

Bedendeki gerginliğin dokulardan ve kaslardan arınması sağlanır. Toksinlerden arınan vücut sayesinde besinlerin kaslara ulaşması ve kan dolaşımının normal akışına dönmesine olanak sağlanır. Kompresyon sayesinde kaslar kemiklere yumuşak şekilde temas ettirilir ve bölgesel ağrıların derin doku sayesinde giderilmesi hedeflenir.

Teknik ve hareket döngüsü diğer masajlardan farklı olan derin doku masajı, masaj merkezimizde masörlerimiz tarafından profesyonel şekilde sizlere sunulmaktadır.

Düşük tempo, yüksek basınç tekniği ile uygulanan derin doku masajı, sert masaj stilinden hoşlanan kişiler için oldukça idealdir.

Vücutta meydana gelen yanlış hareketlenme, hareketsizlik yada stres gibi faktörler kas sıkışmalarına neden olabilmektedir. Doku ve kaslar bu dönemde daha sert ve ağrılı düzeye ulaşabilir. Kişilerde meydana gelen bu rahatsızlık ve ağrı şikâyetlerinin en etkili çözümü ise derin doku masajıdır.

Kronik ağrılar, kas sıkışmaları, eklem ağrıları, artrit, tutulma ve fiziksel şikâyetler için masaj merkezimizde derin doku masajı yaptırabilirsiniz. Rutin yaşamı son derece etkileyen fiziki problemler için doğal ve etkili bir yöntem olan masaj uygulaması için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Derin Doku Masajının Etkileri

Fiziksel ağrıların ön plana çıktığı, stres, düzensiz uyku problemi, yanlış hareketler ve bölgesel tutulmalar dokulara ve kaslara zarar verir. Sıkışan doku ve kaslar kişinin hareket kabiliyetini zayıflatır ve ağrıya neden olur.

 • Derin doku masaj tekniği, doku ve kasları hedef alır ve bölgenin rahatlayarak gevşemesini sağlar. Bu sayede kendinizi daha enerjik, dinamik ve ağrınızın kalmadığını gözlemleyebilirsiniz
 • En etkili masaj terapisi olarak adlandırabileceğimiz derin doku masajı, kan dolaşımını hızlandırarak kasların kendini yenilemesine neden olur
 • Esneyen kas dokusu, vücutta biriken toksinleri atar
 • Hücreler oksijen ile buluşarak, cildin temizlenmesini ve parlamasını sağlar
 • Enerji akışını tek noktadan alarak, tüm vücuda eşit şekilde yayar ve bu sayede kendinizi daha dinamik hissetmenize neden olur
 • Vücudun ağrı, gerginlik ve tutulmalarından arınması sonrası psikolojik bir rahatlama meydana gelir
 • Stresi azaltarak, mental ve fiziksel olarak sağlıklı olmanıza fayda sağlar
 • Spor ve benzeri aktivitelerden sonra kas yorgunluğunu alır
 • Kronik sırt ağrısına iyi gelir
 • Kısıtlı hareket döngüsünü, onarır
 • Osteoartrit ağrısına iyi gelir
 • Siyatik ve fibromiyalji için etkilidir
 • Gerilme problemi olan Karpal Tünel Sendromuna büyük ölçüde etki sağlar
 • Duruş bozukluklarına ve boyun ağrılarına fayda sağlar

 

Derin Doku Masajı Nasıl Yapılır?

İki farklı pozisyonda uygulanan derin doku masajı, sırt üstü ve yüz üstü olarak baskı uygulaması ile gerçekleşir. Öncelikli olarak kasların yumuşatılması için sıcak uygulama yapılır. Özel yağlar ile vücut ısısı yükseltilir, ardından oldukça ağır hareketler ile masaj işlemi başlatılır.

Teknik olarak düşük tempoda ancak diğer masaj çeşitlerine göre daha ağır baskı şeklinde uygulanan bir masaj türüdür. Baskı sertliğinin amacı iskelete en yakın kas ve dokulara erişim sağlamaktır. Bu sayede spazm gevşemesi, ödemin dağılması ve kan dolaşımının hızlanması gerçekleşir.

Vücut yavaş yavaş rahatlamaya ve gevşemeye başlar. Düşük hız, yüksek basınç tekniği ile yapılan derin doku masajı, bilinen en sağlıklı ve doğal tedavi yöntemlerinden birisidir. Kas spazmı oluşumunu engellemek çok önemlidir. Çünkü zorlanmalardan sonra kendini güvene almak isteyen kas ve dokular sıkışma yaşar. Bu sıkışma sonrası lif kopmaları, sinir sıkışmaları ve benzeri sağlık sorunlarına yol açabilmektedir.

Spa ve masaj merkezimizde uzman masör terapistlerimiz sizlere derin doku masajında en etkili teknik ve deneyimi sunacaktır. Derin doku masajı ve tüm diğer masaj çeşitlerimiz hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.