bali masajı atakum

Bali masajı bütünsel bir masaj tekniğidir. Derin doku ve tüm vücudun hedeflendiği bu masaj stilinde fiziksel ve zihinsel olarak harika bir deneyim kazanacaksınız. Çin, Güney Asya ve Hindistan’dan günümüze uzanan bali masajı, aromatik yağlarla kombine edilerek, müthiş bir atmosfer eşliğinde sizlere unutulmaz bir masaj deneyimi sunacaktır.

Spa & masaj merkezimizde sizlerde bu deneyime sahip olmak için bizimle iletişime geçebilir, harika bir günün keyfini çıkarabilirsiniz.

Tütsüler, loş ışık, müzik ve aromatik uçucu yağların kokusu sizi huzurlu ve sakin bir masajın tadını çıkarmaya doğru itecektir. Cilt tipinize uygun seçilecek aromatik yağlar eşliğinde, hafif bir tempoda masaj işlemi başlar ve tüm vücudu saran dokunuşlar ile devam eder.

Son derece nazik, hafif basınçlı ve etkili bir masaj yöntemi olan bali masajı, yoğurma, sıvazlama ve vuruş tekniklerinin kombine edilmesi ile gerçekleşir.

Egzotik Bali Masajı İle Rahatlayın

Vücut peelingi ile ölü derilerin atılması, cildi beslemesi ve kadife yumuşaklığına ulaştırması ile bilinen özel aroma terapi yağları ile tüm vücut temizleniyor ve toksinleri atmanız sağlanıyor. Kan dolaşımının hızlandığı, bağışıklık sisteminin kuvvetlendiği bali masajı, kas dokusunun esnetilmesi ile gevşemenize olanak sağlıyor.

Sırt, omuz, boyun bölgeleri daha kuvvetli basınca tabii tutularak, gergin kasların esnetilmesi ve açılması sağlanır. Kan basıncının artması için yoğurma tekniği kullanılır ve tüm vücutta kan akışı harekete geçerek, dolaşım hızlandırılır.

Ayrıca vücutta biriken kötü enerjinin atılması için enerji kanallarının yayılımı ve dolaşımı sağlanır. Baskı, sıkma ve dairesel yuvarlama teknikleri ile harmanlanarak uygulanan bu yöntemler ile vücut direnç kazanır ve tüm ağrılar giderilir.

El ve ayakların, baş ve şakakların da çeşitli basınç yöntemleri ile rahatlatılması için refleksoloji tekniği kullanılır. Vücudun kendini iyileştirmesi ve potansiyel sağlığına kavuşması için uygulanan bali masajı, fizyolojik ve psikolojik olarak kişiye olumlu bir etki sağlıyor.

Bali Masajının Faydaları

  • Ağrı ve spazm, krampları azaltır
  • Derin dokuya temas eder ve gevşeme sağlatır
  • Gergin ve sıkışan kas ve dokuyu çözer
  • Zihnin boşalmasına, stresten arınmasına ve duygusal dengenin sağlanmasına yol açar
  • Akupresür ve refleksoloji teknikleri ile kan ve enerji dengesinin kurulması sağlanır
  • Cildin kendini yenilemesi, gözeneklerini açması, tazelenmesi ve canlılık katması
  • Uyku düzenini dengeler

Egzotik bali masajı, ayaklardan başlayarak, tüm sinir uçlarını gevşetir. Lenf dolaşımını harekete geçirerek, vücudu zararlı maddelerden temizler. Bütünsel bir tekniğin uygulandığı bali masajı, esnetme, germe, sıvazlama ve yumruklama gibi yöntemleri içerisinde barındıran çok yönlü bir masaj stilidir.

Esnek ve etkili dokunuşların sergilendiği bali masajında tamamen dinlenerek, harika bir bilinç ve vücut enerjisine sahip olacaksınız.

Samsun masaj & spa merkezimizde bali masajının ortalama süresi 60 dakikadır.