masaj samsun

Thai masajı, ağrı kesme için çok etkili bir terapi çeşididir. Açma ve germe işlemlerinin gerçekleştirildiği bu masaj türü oldukça faydalı ve etkilidir. Bilinen diğer ismi Tayland masajıdır. Kökeni Tayland’a dayanan thai masajı, şifa ve tedavi edici özelliği ile günümüze kadar uzanmıştır.

Hindistan ‘dan günümüze uzanan yoga benzeri olan thai masajı, diğer masajlara göre faklı bir masaj çeşididir. Thai masajında aromatik yağlar ve losyonlar kullanılmaz. Kuru bir masaj tekniğinin uygulandığı bu masaj türünde doku hedeflenmez.

Esnetme, germe, açma, baskı gibi eylemlerin gerçekleştiği thai masajı, vücudun birçok bölgesine uygulanabilmektedir. Spa masaj merkezimizde thai masaj uygulamasını profesyonel şekilde yaptırabilirsiniz.

İyileştirici ve ağrı kesici etkisi ile popüler olan thai masajı, vücuttaki enerji dengesini düzenler. Temel prensip olarak vücudun dış bölgelerinden, vücudun iç anatomik yapısına, ardından tekrar dış bölgesine ulaşmasıdır.

Vücudun meridyen kanallarına yönelik, enerji dağılımını dengeler ve kan sirkülasyonunu arttırarak sağlıklı bir dirence sahip olması sağlanır. Zihinsel ve ruhsal tedavi olarak da bilinen thai masajı, birçok çeşitli pozisyonda uygulanabilmektedir.

Kol ve bacakların gerilmesi, sırt ve boyun bölgesinin esnetilmesi, dirsek ve dizlerin baskı ile rahatlatılması thai masaj pozisyonlarından bazılarıdır.

Neden Thai Masajı Tercih Etmeliyim?

Gündelik yaşamda dahi kişilerde görülen semptomların birçoğu kas ve kramplardır. Boyun tutulmaları, sırt ağrıları, bacak ağrıları kimi kişilerde kronikleşecek düzeyde sorun yaratabilir.  Kullanılan ilaçlar ya da doğru beslenmeler olsa dahi bu ağrı ve tutulmalar iyileşme göstermeyebilir.

İşte tamda bu noktada devreye giren masaj uygulamaları hem doğal hem de etkili bir çözümdür. Thai masajın ise kendine özgü prensipleri ve teknikleri bulunmaktadır. Bunlardan birisi aromatik yağların bu masaj türünde kullanılmaması, diğeri ise hareketsiz şekilde uzanmak zorunda kalmamaktır.

Thai masajı tamda istediğiniz şekilde vücudunuzun gerilmesi, açılması ve rahatlaması için ideal bir masaj türüdür. Bir nevi meditasyon usulü uygulanan yöntemler ile vücut dinamizmine ulaşmanız sağlanır.

Uzman terapistlerimiz sizlere thai masaj uygulamasında en etkili yöntem ve deneyimi sunacaktır. Stresin vücudunuzdan arınması ve gergin hissin yok olması için merkezimizde thai masaj uygulaması yaptırabilirsiniz.

Fiziksel ve zihinsel bir rahatlama için çok ideal bir yöntem olan thai masajı, vücudun yenilenmesini, kan dolaşımının artması, enerji kanallarının aktif şekilde yayılması için doğru bir çözümdür.

Thai Masajın Faydaları Nelerdir?

Thai masaj insan anatomisi için oldukça verimlidir. Yoğun stres, ve bedensel yorgunluğa birebir etki gösteren thai masajı, tembel yogası olarak bilinir. Yoga ve meditasyon yapamayan ve vücut gerginliğini üzerinden atamayan kişiler için geliştirilmiştir. Birçok faydası bulunan thai masajının en etkili yararları şu şekildedir.

 • Kan dolaşımını besler ve oksijen seviyesini arttırır
 • Dokuları zenginleştirir
 • Vücutta bulunan gereksiz toksin, karbondioksit ve benzeri maddeleri atar
 • Stresi azaltır
 • Enerji sağlar
 • Esneklik ve gevşeme yaratır
 • Baş, boyun, sırt ve eklem ağrılarına iyi gelir
 • Lenfatik drenajı uyarır, dolaşımı açar
 • Sinir sistemine sakinlik ve zindelik verir
 • Kas ağrılarını yok eder, sertleşmeleri yumuşatır
 • İskelet sistemindeki ağrıları giderir
 • Bağışıklığı güçlendirir
 • Uyku sorunlarına iyi gelir, zihinsel rahatlama sağlar