freeday aroma masajı

Thai aroma masajı, aromatik yağlar eşliğinde uygulanan masaj yöntemlerinden birisidir. Geleneksel tıp ismi altında Çin ve Hint Yogasında oldukça yoğun şekilde kullanılmaktadır. Tüm masaj çeşitlerinde olduğu gibi Thai Aroma masajı da tedavi amaçlı yapılabilmektedir.

Hem zihinsel hem de bedensel bir terapi uygulaması olan Thai aroma masajı, ruhu dinlendirirken bedenin çalışma anatomisine de büyük destek sağlar. Beden anatomisi için vücutta dolaşan elektromanyetik alanları keşfeder, vücudun esnemesine ve gevşemesine yol açar.

Bilinen masaj türlerinden farklı olarak sıkma yada ovma gibi işlemler yapılmaz. Aksine vücuda daha nazik ve germe şeklinde metotlar uygulanır. Aroma thai masajı çeşitli aromatik yağlar ile dokunun rahatlaması ve kayganlaşması, daha yumuşak şekilde vücudun esnetilmesi ile gerçekleşir.

Vücudun tüm enerji hattını uyaran thai masaj, ritmik basınç uygulaması ve germe işlemleri ile vücudun gerilim seviyesini düşürür. Bu sayede kişiler de gevşeme, rahatlama ve zinde bir koordinasyon oluşur.

Yoga ve akupresür uygulamalarına benzeyen thai masajı, ‘’Sen’’ denilen enerji hattını harekete geçirir. İnsan vücudunda ortalama olarak 70 binin üzerinde ‘’Sen’’ bulunduğu bilinmektedir. Bu ‘’Sen’’ hattını esneterek, fiziksel ve ruhsal zindelik elde edilir.

Thai Aroma Masaj Etkileri Nelerdir?

Thai masaj diğer tüm masajlarda olduğu gibi oldukça faydalı masaj türlerinden bir tanesidir. Zihin ve beden yorgunluğuna çok iyi gelen masaj, birde bilinen metotlar ve bölgesel olarak uygulandığında kişilerde büyük ölçüde rahatlama hissi sağlar.

Thai masajın faydaları oldukça fazladır. Bunları sıralayacak olursak eğer;

 • Stresi azaltır
 • Yorgunluğu alır
 • Kan dolaşımını hızlandırır
 • Vücuda enerji verir, enerji akışını dengeler
 • Esnekliği arttırır
 • İç organları uyarır
 • Tüm gergin bölgelerin, rahatlamasını ve gevşemesini sağlar
 • Lenf sistemlerini hareketlendirir ve vücudun gözeneklerini açar
 • Kasları esnetir
 • Eklemlerin ağrısı ve hareket kısıtlamasını yok eder
 • Zihinsel rahatlama

Esnetme ve bölgesel baskı hareketleri uygulanan thai masajı, aroma yağlar ile birleştirildiğinde vücuda zindelik sağlar. Vücut dinamizmi ve direnci artarak kendinizi daha dinç hissetmenize olanak sağlar.

Genel hayatın rutin temposunda hareketsiz kalan, masa başı ve bilgisayar gibi sektörlerde çalışan kişiler, boyun kol ve bacak hareketlerinde zorlanmalar yaşayan kişiler thai masajı ile vücudunu gevşeterek rahatlatabilir.

Esnemeye dayalı tekniğin kullanıldığı thai masajı, el, kol, bacak, omuz ve boyun gibi bölgeler de oldukça etkilidir. Bir çok eklem sağlık sorununda tedavi amaçlı bir terapi yöntemi olan thai masajı, sinir sistemini iyileştirerek, hem duygusal zorlukları, hem de baş ağrılarını gidermektedir.

Zihinde yarattığı rahatlama hissi ile kişiler vücut dirençlerinin farkına varır ve daha sakin bir yapıya dönüşür. Basınç uygulaması ile eller, avuç içi, parmaklar ve ayaklar gibi uzuvların eklem sorunlarını giderir.

Thai Aroma Masajının Uygulandığı Bölgeler

Thai masajı kasları gevşeten ve ruhu dinlendiren bir masaj uygulamasıdır. Vücutta belirli bir hareket döngüsü altında yapılan esnetme işlemleri ve basınç işlemleri thai masajın özelliklerindendir. Thai masajın uygulandığı bölgeler ve bu bölgelere faydaları nelerdir, inceleyiniz.

Thai Aroma Masaj Ayaklar

Ayaklar vücudun tüm işlevselliğinde büyük rol oynayan uzuvlardan birisidir. Özellikle ayak tabanı vücudun tüm sinirlerini içerisinde barındırır. Thai masaj uzmanı ayak tabanı sinir uçlarını başparmaklar ile yumuşatarak gevşetir, gevşeyen ayak tabanı kişide rahatlama oluşturur. Ayrıca daha fazla masaj uygulaması ile itme, ayak çekme veya germe hareketleri de ayak için yapılabilmektedir.

Ayakların, ayak parmakların, topuğun ve tabanın thai masaj yöntemi ile gevşetilmesi mümkündür. Sırt yada boyun bölgesi gibi herhangi bir ayak ağrısı hissedilmese de masaj sonrası rahatlama hissinde aslında ayaklarında oldukça masaja ihtiyacı olduğunu fark edeceksiniz.

Thai Aroma Masaj Bacaklar

Bacak kasları belki en sık ağrıya neden olan bölgelerden bir tanesidir. Genel ağrıların çok sıklaşması romatizma ve benzeri hastalıkları doğurabilir. Thai aroma masaj ile bacaklar içerisinde bulunan tüm kas kütlesi ve eklemleri gevşetilir. Esnetme, çekme ve baskı hareketleri bacakların iyice rahatlamasını sağlar.

Ayaklarda olduğu bacakların da içerisinden birçok sinir sistemi geçmektedir. Bu sinirlere doğru masaj yöntemi uygulandığında birçok ilaçtan daha etkili bir gevşeme söz konusu olacaktır.

Thai Aroma Masaj Sırt

Sırt bölgesinde oldukça rahat hareketler uygulanmaktadır. Bu germe ve esnetme işlemleri için kollardan destek alınır. Eklemleri son derece tetikleyen sırt thai masajı tüm vücudu uyarır ve kemiklerin bile rahatlama yaşadığını hissettirir.

Thai Aroma Masaj Boyun

Tüm bölgeler bittiğinde boyun kısmına geçilir. Boyun aslında tüm vücudun yükünü ve ağırlığını taşımaktadır. Boynun orantılı şekilde döndürülmesi ve esnetilmesi, boyun tutulmalarına çok iyi gelmektedir. Ayrıca omurilik ve sırtın da ağırlığından arındırır.

Thai Aroma Masaj Uygulaması

 

Vücudun ön kısmından başlayarak kişi sırt üstü yatılır ve göğüs kafesi diz kapakları gibi ön bölge masajı uygulanır. Ardından sağ ve sol olmak üzere kişinin yan uzanması ve dirsekler bacak ve baldırlar, kol kasları gibi vücut yan bölümlerine masaj yapılır.

Son olarak kişi yüzüstü yatırılır ve sırt, boyun ve arka bacak bölümleri esnetilir. En son olarak da kişi oturur vaziyette iken kollardan destek alınarak sırt eklemleri gevşetilir ve rahatlatılır.

Thai aroma masaj süresi minimum 1 saat olmak üzere uygulanabildiği gibi bu süre 4 saate kadar uzatılabilmektedir.  Zihinsel yorgunluğa iyi gelen ve bedensel işlevselliği arttıran, enerji sağlayan, dinamizm etkisi yaratan Thai aroma masajı, masaj salonumuz da uzman masör terapistlerimiz eşliğinde gerçekleştirebilirsiniz.