Aroma terapi masajı, çeşitli bitki özlerinden elde edilen uçucu ve esanslı yağların kullanıldığı bir masaj stilidir. Rahatlatıcı, dinlendirici ve gevşetici etkisi ile günümüzün en popüler masaj türlerinden birisidir.

Aromatik yağların vücut üzerinde bıraktığı rahatlama etkisi sayesinde deri yüzeyi ısınır ve yoğun kas ağrıları giderilir. Aromatik yağların vücuda faydası kadar kokusu da zihinsel ve psikolojik rahatlama sağlatır. Stres, yorgunluk ve sıkıntılarınızdan uzaklaşmak için aroma terapi masajı uygulaması yaptırabilirsiniz.

Daha sakin bir ortamda, huzurlu ve tamamen dinlenmiş bir şekilde masajdan ayrılacaksınız. Aroma terapi masajı, fiziksel iyileşme sağladığı kadar düşük ritimli ancak, kuvvetli basınçlar ile uygulanabilen etkili bir masaj çeşididir.

Aroma Terapi Masajının Faydaları

Aroma terapi masajı bedensel ve ruhsal olarak oldukça etkili ve iyileştirici özelliklere sahiptir. Bunun yanı sıra kendinizi yenilemek, yoğun stresten arınmak ve harika bir gün geçirmek için aroma terapi masajı uygulatabilirsiniz.

Aroma terapi masajı faydaları ve etkilerini sıralayacak olursak eğer, kas ve eklem ağrılarına, sindirim sistemine, dolaşım sistemine, dokulara, spazm ve tutulmalara karşı son derece etkilidir. Ayrıca, bel ve sırt ağrına, bacak ve romatizma hastalık ve ağrılarına, selülit ve kilo problemi yaşayan kişilere de son derece faydalı bir masaj türüdür.

Aroma terapi masajının en önemli özelliği kullanılan yağ ve esanslardır. Birbirinden faydalı uçucu yağların kullanımı zihinsel ve fiziksel olarak kişilere çok iyi gelmektedir. Badem yağı, lavanta yağı, susam yağı, ceviz yağı, okaliptüs yağı ve ylang ylang yağı aroma terapi masajında en sık kullanılan faydalı yağlardır.

Ruhunuzu dinlendirmek, vücudunuzu daha enerjik ve dinamizme yükseltmek için masaj ve spa merkezimizde aroma terapi masajı uygulamasını yaptırabilirsiniz.

Deneyimli ve işinde uzman terapistlerimiz sizlere tüm masaj hizmet çeşitlerimiz için profesyonel şekilde hizmet edecektir.

Aroma terapi masajı stresten arınmanız, zihninizi boşaltmanız, vücudunuzu dinlendirmeniz, yorgunluğunuzu atmanız için harika ve ideal bir çözüm olacaktır.

Şifalı bitki özleri ile cildinizi ve kendinizi şımartmak için samsun spa masaj merkezimizden aroma terapi masajı için randevu oluşturabilirsiniz.

Comments are disabled.