Tüm yılın yorgunluğunu atmak, kendinizi şımartmak ve dinlenmek için sizlere birbirinden etkili masaj örnekleri sunuyoruz. Masaj çeşitleri arasından hangisini seçerseniz seçin tamamen dinamizm kazanacak ve yüksek enerjiyle hayata kaldığınız yerden yüksek tempoyla devam edeceksiniz.

En Sakinleştirici Masaj Çeşitleri Hangileridir?

Birbirinden keyifli ve kendinizi ödüllendirebileceğiniz masajlardan, çeşitleri ve etkilerini inceleyelim. Tercihinizi yapın ve bugünü kendinize ayırın.

Bali Masajı

Bali masajı son yılların en popüler ve muazzam masaj stilinden birisidir. Harika aromatik yağların kokusu eşliğinde kendinizi bulutların üstünde hissedebileceğiniz bali masajı, hem iyileştirici hem de gevşemeniz için ideal bir çözümdür.

En Sakinleştirici masaj sıralamasında bali masajı olmazsa olmazdır. Kafa bölgesinden ayak parmaklarınıza kadar uzanan bu masaj tekniği ile tüm bedeniniz tazelenecek.

Sıcak Yağ Masajı

Sıcak yağ masajı, sıcak bitkisel yağlardanharika bir karışım ilevücudunuzun tüm enerjisini yükseltebileceğiniz, mükemmel bir konfor sağlatabileceğiniz bir masaj tekniğidir. Kas ve eklem ağrılarını gideren, cildi güzelleştiren, daha dinç ve dinamik hissetmenize neden olan sıcak yağ masajı periyodik olarak uygulandığında hayatınızda ki tüm stresi yok edecektir.

Shiatsu Masajı

Shiatsu masajı, uzak doğudan günümüze uzanan eşsiz bir masajdır.Vücut direncini arttıran,gergin kasları gevşeten, spazm ve krampları gideren son derece etkili bir masaj yöntemidir.

Az yağlı yada yağsız olarak uygulanabilen shiatsu masajı, uykusuzluk, solunum yolu rahatsızlıkları, depresyon ve benzeri sorunlarla baş etmede birebir etki sağlar.

Derin Doku Masajı

Derin doku masajı, sert baskı yöntemleri kullanılarak uygulanan bir masajdır. Bu masaj türünde amaç en alt dokuya kadar inmek ve kemiğe yakın tüm doku ve kasları gevşetmektir. Düşük tempo ve yüksek basınç etkisinin kullanıldığı derin doku masajı, hareke kısıtlamalarını özgürleştirerek, sert masaj stili sevenlere hitap etmektedir.

Çeşitli kronik ağrılarda, tutulma, eklem, kas sıkışması ve benzeri durumlarda son derece etkili bir masajdır.

Kupa Masajı

Kupa masajı, cilt tabakasına vakum yaparak ağrıyı giderici ve önemli ölçüde rahatlama sağlayıcı bir masaj yöntemidir. Bölgenin tahrip durumuna göre seçilecek bardak ebatı ve şişme süresi değişkenlik gösterir. Ancak sırt bölgesinde yoğun olarak kullanılan ve inanılmaz dinlendirici bir etkisi bulunan kupa masajını düzenli olarak yaptırmanız önerilir.

Comments are disabled.