Selülitler, tüm kadınlarda görülebilecek bir cilt sorunudur. Genellikle yanlış beslenme ve hareketsizlikten olduğu düşünülse de birçok sebepten dolayı meydana gelebilir. Selülit tedavisinde en etkili yöntem ise selülit masajıdır.

Selülitlerin doğal yollarla giderilmesi ve önlenmesi açısından büyük önem taşıyan selülit masajı hakkında tüm bilgiyi makalemizde bulabilirsiniz.

Selülit Masajı Nedir?

Selülit, bayanların bacak bölgesinde meydana gelen, yanlış beslenme yada hareketsiz yaşamdan kaynaklanan deformelerdir. Bu deformelerin dolaşım sorunlarında, genetik faktörlerde ve kişiye özgü olarak gelişmesi söz konusudur.

Doğru beslenmek ve spor yapmak selülit oluşumunu büyük ölçüde azaltmaktadır. Ekstra olarak da selülit masajı yaptırmak düzenli şekilde bacakların kan dolaşımını hızlandıracağı için selülitide önleyicidir.

Selülit masajı uygulaması içim masaj ve spa merkezimizde uzman terapistlerimiz sizleri beklemektedir. Samsun selülit masaj için bizimle iletişime geçiniz.

Selülit Masajı Nasıl Yapılır?

Soğuk press doğal yağlar ile yapılan selülit masajı, diz kapağından kalçaya kadar hafif baskı şeklinde uygulanır. Birçok yağ çeşidini karıştırarak cilde nüfuz etmesini sağlamak, cildi ısıtacak ve kan dolaşımını hızlandıracaktır.

Tüm bacak yavaş ritimde masajlandıktan sonra sorunlu bölgeye geçilir. Dairesel hareketlerle selülitli bölgeye masaj yapmaya devam edilir. Masaj bitiminde dilenirse streç film ile sarılabilir, bu yöntem de yağların cilde çok iyi derecede nüfuz etmesi sağlanır.

Selülit masajı yaklaşık 30 dakika sürmektedir. Düzenli ve periyodik şekilde uygulanan selülit masajı gözle görülür etki ve fayda sağlar. Selülit masajında kullanılan yağ esansları çok doğal ve şifalıdır. Zambak yağı, jojoba yağı, lavanta yağı, biberiye yağı, kekik yağı, yasemin yağı, susam yağı ve limon yağı selülit masajında sıklıkla kullanılan aromatik yağlardan bazılarıdır.

Samsun spa masaj merkezimizde deneyimli terapistlerimiz eşliğinde sizlerde selülit masajı uygulatabilir, yaklaşan yaz aylarında selülitlerinizden kurtularak tatilinizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Sık sık spor yapmak, dengeli ve düzenli beslenmek selülit oluşumunu engellemektedir. Selülit masajının yanı sıra bu özelliklere de dikkat ederseniz eğer, yeniden selülit oluşumunun önüne geçmiş olursunuz.

Selülit masajı, bali masajı, klasik masaj ve tüm diğer masaj çeşitlerimiz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Comments are disabled.