Kullanımı en yaygın ve en popüler masaj uygulamalarından birisi olan klasik masaj, batı tekniğinden günümüze uzanmıştır. Germe ve vuruş yöntemlerini içerisinde bulunduran klasik masajın bir diğer ismi İsveç masajıdır.

Eklem, kas, doku ve tüm beden ağrılarına iyi gelen klasik masaj aromatik yağlar eşliğinde yapılmaktadır. Zihinsel ve fiziksel olarak kişide bıraktığı etki, masaj tutkunlarını son derece memnun etmektedir.

Bacaklar, omuz, sırt, avuç içi, ve tüm vücut bölgelerine hakimiyet kuran klasik masaj, sizi dinlendirirken, gevşetir, ağrı keserken, vücut enerjinizi yükseltir.

İsveç Masaj Teknikleri       

İsveç masajı içerisinde bulunduğu birkaç teknik ile uygulanır. Bu teknikler kendilerine has fayda ve etki sağlar. Kramp, spazm, tutulma ve ağrı şikayetlerinize ideal bir çözüm olan klasik masaj, samsun masaj ve spa merkezinde deneyimli terapistler eşliğinde sizlere sunulmaktadır.

İsveç masajın teknik kuramları ise şöyledir;

Öflöraj tekniği

Öflöraj tekniği, bir sıvazlama yöntemidir. Aromatik yağlar cilde uygulandığında terapist sıvazlama yöntemini kullanarak, lenfatik drenajı geliştirir. Vücut aldığı uyarılar ile rahatlar ve sakinleşir.

Petrisaj tekniği

Petrisaj tekniğinde, yoğurma işlemi yapılır.Sıkışan kasların, kramp ve spazmların yoğurma tekniği ile açılması, gevşemesi ve esnemesi sağlanır. Deri altındaki dokuları hedef alarak uygulanan bu işlem kişinin tüm vücuduna dinamizm kazandırır.

Friksiyon tekniği

Friksiyon tekniği, dairesel hareketlerin ön planda olduğu bir yöntemdir. Basınç şiddeti ayarlanabilir ve dokunun durumuna göre uygulanır. Kulunç ve tutulma için çok etkilidir.

Vibrasyon tekniği

Vibrasyon tekniği, vücuda titreşim uygulanarak yapılan bir yöntemdir.Vücudu nazikçe sallayan ve vücut enerji kanallarını dengeleyen bir yöntemdir.

Topatement tekniği

Topatement tekniği, doğrama, yumruklama ve kupalama yöntemlerinden oluşmaktadır. Vücut kan dolaşımı ve enerji akışını hızlandırır, vücutta biriken toksiklerin vücuttan atılmasını sağlar. Vücuda direnç ve enerji katar.

Klasik Masajın Etkileri Nelerdir?

  • Uyku kalitesini arttırırken, bilinci temizler
  • Kan dolaşımını hızlandırır
  • Kasları gevşetir
  • Kramp ve tutulmaları açar
  • Cildi güzelleştirir, gerginleştirir
  • Kronik ağrıları giderir
  • Stres ve psikolojik faktörleri ortadan kaldırır
  • Sinir sistemini rahatlatır
  • Astım, migren, solunum yolu enfeksiyonu benzeri hastalıklarda önemli ölçüde fayda sağlar.

Comments are disabled.