Medikal masaj, son yıllarda önemi giderek artan bir terapi yöntemidir. Doktorların tavsiye ettiği bir masaj stili olan medikal masaj, birçok rahatsızlığın giderilmesinde kullanılmaktadır. Medikal masajın uygulanma amacı, hasar gören yada yıpranan bir organın eski sağlığına kavuşması ve kişinin yaşam kalitesini arttırmasıdır.

Bilimsel olarak kanıtlanmış etkileri ile günümüzde sıklıkla tercih edilen medikal masaj yöntemi için samsun medikal masaj merkezimizde sizlerde terapi görebilirsiniz.

Hareket kabiliyetini arttırmak, kan dolaşımını hızlandırarak vücudun ihtiyacı olan oksijen miktarını sağlamak, psikolojik rahatlama elde etmek için medikal masaj uygulaması yaptırabilirsiniz.

Medikal Masajın Başlıca Etkileri

Medikal masaj vücut fonksiyonları üzerinde oldukça etkilidir. Organların işlevselliğini arttırmak, daha sağlıklı ve dinamik bir bedene sahip olmak için medikal masaj uygulaması ideal bir çözüm yöntemidir.

Ayrıca medikal masajın başlıca etkilerini sıralayacak olursak eğer;

Kan Dolaşımını Düzenliyor

Medikal masaj, kan dolaşımını hızlandırdığı için kalbin hızını da yavaşlatmaktadır. Kandaki beyaz hücreleri yani akyuvarları arttıran medikal masaj terapisi, bağışıklık sistemini de kuvvetlendirmektedir. Vücuttaki ödemi atarak, atık maddelerinde idrar yoluyla vücuttan arınmasını sağlar.

Kas Yapısını Toparlıyor

Medikal masaj ile vücudun tüm kas yapısı toparlanıyor. Yorgunluk ve ağrıyı alan medikal masaj uygulaması, sıkışan kasları gevşetiyor. Kirençlenme, tutulma ve spazmı engelliyor. Sinir sistemine de oldukça faydalı olurken, kemiklerinde güçlenmesine destek oluyor.

İç Organları Onarıyor

İç organlara da oldukça faydalı olan medikal masaj, akciğerlerde biriken mukusun çözülmesini sağlıyor. Kalın bağırsağın hareketlenmesini ve gaz problemlerini çözmesi ile de oldukça etkili bir uygulamadır. Sindirimi kolaylaştırır ve iç organların aktif şekilde çalışmasını sağlar.

Cildi Yeniliyor

Medikal masaj uyguma sırasında cilt terleme yaptığı için, bu terler üre ve atık maddeleri vücuttan atıyor. Kılcal damarlar genişliyor ve dokulara kan gitmesi sağlanıyor. Derinin kan dolaşımını hızlandırarak, gerekli oksijenin deriye nüfuz etmesi sağlanıyor. Cildi tazeleyerek, yenilenmesine, esneklik kazanmasına ve yumuşamasına neden oluyor.

Medikal masaj uygulaması için samsun medikal masaj merkezimizde deneyimli ve alanında uzman terapistlerimiz sizlere en kaliteli masaj hizmetini vermek için çalışmalarını sürdürmektedir. Samsun spa masaj merkezimizde medikal masaj hizmeti alabilirsiniz.

Comments are disabled.